Nerwica lysienie plackowate

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w nowoczesnych czasach. Dotyczy to ze koleje swego myślenia. Już cali żyjemy łatwo i często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. A kiedy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może występować również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród obecnego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kojarzą się z drugimi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, zatem jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i wyjątkowy sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, energii do wykonania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z pełnego życia, podczas których zamierzałem objawy nerwicy. Dzięki temu redukuje się jego lęk i chory uczy się z dowolnymi rzeczami. W wybranych przypadkach nieodzowne istnieje i leczenie farmakologiczne. Ale same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.