Ksiegowosc malej firmy pdf

Właściciele firm często szukają programu komputerowego, który rozwiąże ich z monotonnej i jedzącej godzina pracy przy zachowaniu dokumentacji księgowej i rozliczeniach z tytułem skarbowy. Systemy księgowe spełniają wszystkie potrzeby bardzo różnych odbiorców, łączy je jednak uniwersalność i prostota obsługi. Co wysoce ważne, są one dopasowane do właściwych wzorów i elastyczne na końcu, aby odpowiadały wymaganiom jak największego grona użytkowników. Oferta skierowana jest także do firm prowadzących całą księgowość, jak oraz firm pokrywających się w strukturze księgi zysków i rozchodów lub na platformie podatku zryczałtowanego.

Enova księgowość jest całą gamę funkcji koniecznych do sprawnego prowadzenia księgi handlowej: od zarządzania planami kont, poprzez dekretację i księgowanie, dysponowanie rozrachunkami, po obsługę środków trwałych.

Enova jest układem bardzo oszczędnym w obsłudze, o nowym interfejsie zapewniającym najlepszą ergonomię i wygodę pracy. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi systemu początek pracy z pomysłem nie sprawi problemów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom.

Ten pomysł w zderzeniu z nowymi daje znacznie większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności podstawowego systemu pozwala m.in. tworzyć własne raporty i wydruki, na samodzielny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze, wykonywać analizy zapisów według różnorodnych związek z użyciem tzw. pól własnych, bądź też rozliczać rozrachunki w ratach lub ewidencjonować je według innych typów. Możliwa istnieje ponad realizacja innych rozwiązań.

Podstawowe możliwości programu księgowego: prowadzenie KPiR lub ewidencji podatku zryczałtowanego; rejestrowanie i liczenie ewidencji VAT: zakupów, sprzedaży, rozliczenia metodą kasową, korekty VAT płatności, jakie nie były zatopione w terminie; ewidencja środków trwałych, a dodatkowo wartości lekkich i prawnych; standardowa obsługa wynagrodzeń; obsługa operacji kasowych gotówkowych i bezgotówkowych, raporty kasowe; wystawianie deklaracji ZUS także możliwość eksportu do Płatnika.